GÜVEN ASFALT | BİTUM

GÜVEN ASFALT | BİTUM

Kimyasal olarak bir karışım olan Bitüm, temelde karbon hidrojen Bileşiklerinden oluşmaktadır. Bitüm, katı ya da çok ağdalı bir sıvı halinde bulunmakta ve ısıtılınca yumuşayan bir madde olarak işlenmektedir. Doğada bulunduğu haliyle binlerce yıl yapıştırıcı olarak kullanılmıştır. Ham petrolden elde edilen hidrokarbon bileşimli Bitüm; rahat işlenebilen ve kolay bulunabilen doğal bir malzemedir.

Uygulandıktan sonra su izolasyonu özelliği sayesinde uzun ömürlü bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Esnek yapısı sayesinde uygulandığı zemindeki çatlakları absorbe etme özelliği vardır. Bir hasar oluşması durumunda tamiri kolayca yapılabilen bir malzemedir.

Su geçirmez, yapışkan ve ucuz bir malzeme olan Bitüm’ün birçok kullanım alanı olmasına rağmen en çok yol yapımı, inşaat sektörü ve su izolasyonu için kullanılmaktadır.

Kurucularımızın petrol ürünleri ticareti, inşaat ve lojistik faaliyetlerindeki tecrübeleriyle beslenen firmamız; ülkemizin artan karayolları ağı, duble yollar ve karayollarının yenilenmesi sürecinde önemli bir rol oynamıştır. Pek çok havaalanının, otoyolun ve devlet yollarının Bitüm tedarikinde önemli bir rol üstlenerek; sektörde deneyimli personelleriyle ve yine şirkete ait makine parkıyla emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir